"Kun" Cityu prinesel zmago, mojstrovina Harrya Wilsona

Premier Liga 25. Avg 201917:00 > 17:01
Mike Hewitt, Getty Images

Angleški prvak Manchester City je na gostovanju v Bournemouthu slavil s 3:1 in ima tako po treh krogih Premier lige sedem točk.

Sinjemodre je do devetega zaporednega triumfa proti “češnjam” popeljal Argentinec Sergio Aguero, ki je zadel dvakrat, pomagal pa mu je David Silva, ki je vpisal dve podaji. En gol za goste je dodal še  Raheem Sterling, medtem ko je za najlepši trenutek srečanja poskrbel domači nogometaš Harry Wilson.

Gostje so po pričakovanjih zagospodarili na zelenici že od prve minute, imeli že v prvih nekaj minutah lepo priložnost za vodstvo, povedli pa v 15. minuti prek Aguera. Sterling je tik pred polčasom zadel za 2:0.

Slednji proti klubu z juga Anglije zelo rad daje gole, saj  se je na deseti tekmi proti Bournemouthu že kar enajstič vpisal med strelce.

“Češnje” so svoje navijače na Vitality Stadiumu vendarle razveselile tik pred odhodom v slačilnico. Rezervist Wilson je izvedel prosti strel s 25 metrov in zadel levi zgornji kot vrat nemočnega Edersona.

Prejeti gol Citya ni zmedel in v drugem polčasu so spet držali vse niti v svojih rokah ter si po 60. minuti priigrali priložnost, po kateri bi lahko lavni sodnik dosodil enajstmetrovko, a sta mu pomočnika iz VAR sobe javila, da naj se igra nadaljuje.

Končni rezultat je v 64. minuti postavil Aguero, ki je žogo s petih metrov udaril s “špico” nogometnega čevlja in postavil končni izid. Aktualni prvaki so na drugem mestu s 7 točkami, Bournempouth je v skupini ekip s 4 točkami na desetem mestu.

V naslednjem krogu City doma čaka tekma z Brightonom, “južnjaki” pa gostujejo pri Leicestru.