Chelsea ruši naprej – Abraham in Pulisic za peto v nizu

Clive Mason/Getty Images

Nogometaši Chelseaja ostajajo v odlični formi, potem ko so v 11. krogu Premier lige v gosteh z 2:1 odpravili Watford. Za Londončane je bila to peta zaporedna zmaga v prvenstvu in sedma na gostovanjih v vseh tekmovanjih.

Chelsea nadaljuje z odličnimi partijami in po slavju na Vicarage Roadu zaseda tretje mesto s 23 točkami. Ekipa Franka Lamparda je odlično odprla dvoboj in povedla že v peti minuti. Jorginho je za hrbet domače obrambe poslal izredno uporabno žogo, ki jo je v zadetek pretvoril Tammy Abraham. Mladi napadalec je dosegel deveti zadetek v letošnjem prvenstvu, s čimer se je na vrhu lestvice strelcev izenačil s Sergiom Aguerom in Jamiejem Vardyjem.

Gostje bi še pred odhodom na odmor lahko podvojili prednost prek Masona Mounta, vendar je niso izkoristili, v 55. minuti pa vendarle povedli z 2:0. Abraham je bil tokrat v vlogi podajalca, svoj četrti zadetek v zadnjih dveh krogih pa je dosegel Christian Pulisic.

Watford je v zaključku igral nekoliko bolj podjetnejše. Gerard Deulofeu je v 80. minuti iz najstrožje kazni znižal zaostane, v sodnikovem podaljšku pa bi za točko lahko zadel vratar Ben Foster. Izkušeni čuvaj mreže je odlično skočil na podajo iz prostega strela, vendar je Kepa odlično reagiral in poskrbel, da so tri točke odšle na Stamford Bridge.

Chelsea v naslednjem krogu gosti Crystal Palace, predzadnji Watford, ki ima vsega pet točk, pa gostuje pri Norwichu.