URADNO: Minamino januarja v Liverpoolu

Premier Liga 19. Dec 20199:14 > 9:18
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Japonski nogometaš Takumi Minamino bo v januarskem prestopnem roku okrepil Liverpool, se glasi sporočilo, ki ga je objavil klub z Anfielda.

Takumi Minamino v Liverpool prihaja iz vrst Red Bull Salzburga, ki bo na svoj račun zato prejel 7,25 milijona funtov. Japonec je imel v svoji pogodbi zapisano takšno odkupno klavzulo, zato se avstrijski klub z Liverpoolom ni mogel pogajati o večjem zaslužku od njegove prodaje. Redsi so na ta način za malo denarja prišli do velikega nakupa.

Minamino je podpisal pogodbo za štiri leta in pol in bo na Anfieldu do leta 2024. Ima 24 let, v tej sezoni je na 22-ih tekmah dosegel 9 golov in prispeval 11 asistenc. Njegovo delovno mesto na igrišču je desno krilo, dobro pa se znajde tudi na drugi strani, na položaju levega krila ter tudi na položaju napadalca.

“Moje sanje so bile postati nogometaš Liverpoola. Igranje v Premier ligi je bil eden od mojih ciljev. Mislim, da je to najmočnejša liga na svetu. Upal sem, da če bo moja kariera nogometaša napredovala, bom nekega dne mogoče lahko zaigral v Premier ligi. Nikoli pa si nisem mislil, da bom zaigral za to ekipo. Zelo sem srečen, komaj čakam”, je Takumi Minamino dejal po podpisu pogodbe.

Minamino je za Salzburg igral na obeh srečanjih Lige prvakov proti Liverpoolu, zato se je o njegovih kvalitetah iz prve vrste lahko prepričal tudi trener redsov Jürgen Klopp. Japonec je dosegel zadetek pri porazu s 3:4, ker se je skupinski del končal, pa bo lahko Minamino za Liverpool zaigral tudi v izločilnih bojih Lige prvakov.

Krasne novice, krasen prestop. Zelo, zelo smo srečni zaradi tega”, je dejal Jürgen Klopp, ki se s svojo ekipo trenutno nahaja v Kataru, kjer Liverpool igra svetovno klubsko prvenstvo.

sportklub