Arsenal krepi obrambo – prihaja Koulibaly

Premier Liga 25. Dec 201917:09 > 17:40
Getty images Europe

Načrte, ki jih ima trener Arsenala Mikel Arteta se kot kaže počasi izpolnjujejo. V vrste "Topničarjev" bo po poročanju otoških medijev prestopil 28-letni Kalidou Koulibaly, ki je trenutno član Napolija.

Reprezentant Senegala bi moral biti prva okrepitev “novega” Arsenala. Kalidou Koulibaly, rojen v Franciji je nastopal tudi za mlade francoske selekcije. Kariero je začel sicer v Saint-Die, nato pa igral še za Metz ter belgijski Genk. Leta 2014 je iz Belgije prestopil v Italijo, kjer igra svojo šesto sezono za Napoli s katerim je leta 2014 osvojil Italijanski superpokal. Od leta 2015 dalje je tudi član reprezentance Senegala s katero je letos igral v finalu Afriškega pokala narodov.

Po drugi strani pa naj bi nogometaš Arsenala Emile Smith-Rowe januarja odšel na posojo. Pred kratkim je sicer debitiral za Arsenal v Premier ligi toda želja kluba je, da odide nekam, kjer bo bolj redno zbiral minute. Za Smith-Rowa sicer kot poročajo mediji obstaja veliko zanimanje. Obstaja pa velika verjetnost, da bo ostal v Premier ligi.