Moyes: Imam boljšo ekipo kot v 1. mandatu

Premier Liga 30. Dec 20190:29 > 0:33
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Škotski trener David Moyes je srečen zaradi vrnitve h Kladivom. Izkušeni strateg je na klopi West Hama nasledil Manuela Pellegrinija.

Prvi cilj Moyesa bo, da stabilizira ekipo in da se oddalji od mest, ki vodijo v nižji kakovostni razred.

Zelo lepo se je vrniti domov. Vzljubil sem to mesto. Srečen sem, da sem znova na tem položaju. Komaj čakam, da se vse skupaj začne zares. Verjamem, da je ta ekipa boljša od ekipe, ki sem jo vodil v svojem prvem mandatu. Najprej imam kratkoročni cilj – nanizati toliko zmag, da se ne bo potrebno bati za obstanek v ligi,” so bile ene izmed prvih besed Moyesa po prevzemu West Hama.

Moyes je West Ham rešil izpada v sezoni 2017/18, takrat je na klopi Kladiv nasledil Slavena Bilića in to v trenutku, ko je bil klub v coni izpada. Moyes je nato sezono z West Hamom končal na 13. mestu. Klub pa mu takrat ni ponudil novega sodelovanja.

West Ham je trenutno 17. v ligi. Moyes bo imel prvo priložnost za zmago v sredo, ko v London prihaja Bournemouth.