Chelsea doma zanesljiv, Tottenhamu popravni izpit

Premier Liga 5. Jan 202016:58 > 17:05
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Chelseaja so pred domačimi gledalci premagali Nottingham Forest z 2:0 in se uvrstili v 4. krog FA pokala. Še eno tekmo pa bo moral odigrati Tottenham, ki je v gosteh samo remiziral z 1:1 proti Middlesbroughu.

Modri iz Londona doma niso imeli večjih preglavic z ekipo Nottingham Forest, ki so jo ugnali z 2:0. Frank Lampard je na igrišče poslal močno premešano zasedbo, ki se je na Stamford Bridgu predvsem v prvem polčasu odlično znašla.

Gola v prvem delu sta zabila Callum Hudson-Odoi ter Ross Barkley. V drugem polčasu pa so domači tekmo mirno in zanesljivo pripeljali do konca.

Veliko več težav je imel Tottenham, ki je gostoval pri Middlesbroughu, ekipi iz druge lige. Domači so celo povedli v 50. minuti preko Ashleya Fletcherja. Spursi, ki so se danes morali znajti brez Harrya Kanea so do izenačenja na 1:1 prišli v 61. minuti, ko je v polno meril Lucas Moura. Remi pomeni, da se bosta ekipi srečali še enkrat na povratni tekmi.