Hayden v 94. minuti pokopal modre – poraz Chelseaja!

Premier Liga 18. Jan 202020:27 > 20:31
Alex Livesey Getty Images

V 23. krogu premiershipa so nogometaši Newcastle Utd. z 1:0 doma ugnali Chelsea. V 94. minuti je v polno meril Isaac Hayden.

V zadnjem napadu tekme na St. James’ Parku so si srake priigrale kot in publika je oživela. Glede na potek srečanja bi se amrsikdo na tribunah zadovoljil tudi s točko, njihovi ljubljenci pa so priigrali kar vse tri.

Po kotu je žoga zapustila kazenski prostor, nazaj znotraj območja 16 metrov od gola jo je spravil Allan Saint Maximin in to naravnost na glavo Haydena, ki je premagal Kepo Azpilicueto za končnih 1:0.

Navijači Chelsea upravičeno lahko žalujejo za zapravljeno priložnostjo, saj so njihovi ljubljenci dominirali večji del srečanja. Žogo so imeli v posesti kar 70 % časa, proti golu ustrelili 19-krat, na koncu pa ostali brez točk.

Povezano

Največji dolžnik je napadalec modrih Tammy Abraham, ki je zapravil nekaj čudovitih priložnosti. Ekipa Franka Lamparda ostaja na četrtem mestu z 39 točkami, Newcastle je dvanajsti z 29 točkami.

Londonski klub naslednji vikend čaka tekma z Arsenalom doma, ekipa Stevea Brucea pa gostuje pri Evertonu.

Sportklub Slovenija