Prečka Vardyja, Aguero zgrešil "penal", na koncu Jesus!

Premier Liga 22. Feb 202020:14 > 20:15
Getty Images/Laurence Griffiths

Manchester City je na zadnji sobotni tekmi 27. kroga Premier lige v gosteh z minimalnih 1:0 v neposrednem obračunu za drugo mesto odpravil Leicester.

Povezano

Že prve minute obračuna na King Power stadionu so bile zelo razburljive. Prvo večjo priložnost je v osmi minuti zapravil Jamie Vardy – bil je hitrejši od Fernandinha, žogo je poslal mimo Edersona, zdelo se je, da bodo lisice hitro povedle, toda okvir vrat je preprečil veselje domačih.

Tudi v nadaljevanju drugega polčasa smo spremljali zanimivo predstavo s številnimi priložnostimi, vendar sta na obeh straneh blestela vratarja oziroma so bili nogometaši nezbrani pri zaključevanju akcij.

V drugem polčasu je bila ekipa Pepa Guardiole veliko boljši nasprotnik na igrišču. Prvo lepšo priložnost so imeli gostje v 52. minuti po akciji Rodrija in Kevina de Bruyneja, a se je po strelu Belgijca z maestralno obrambo izkazal Kasper Schmeichel.

Devet minut kasneje je po udarcu Ilkaya Gundogana žoga v roko zadela Dennisa Praeta in po posvetovanju z VAR-om so sinje-modri dobili enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Sergio Aguero, toda Schmeichel je prebral njegovo namero in mreži sta še naprej ostali nedotaknjeni. To je bil že peti grešeni strel Cityja od zadnjih sedmih najstrožjih kazni.

Ko se je že zdelo, da je ritem igre nekoliko padel, je City prišel do zasluženega vodstva. Riyad Mahrez je z žogo prek celega igrišča prišel do kazenskega prostora domačih in v pravem času podal do Gabriela Jesusa, ki je zadel ob bližnji vratnici Schmeichla.

City ima po zmagi številka 18 v letošnji sezoni sedem točk prednosti pred Leicestrom.

Na prvi sobotni tekmi je Chelsea na londonskem derbiju z 2:1 odpravil Tottenham. Na tekmah z začetkom ob 16:00 sta se samo Sheffield in Brighton razšla brez zmagovalca (1:1), Crystal Palace je bil z 1:0 boljši od Newcastla, Southampton je z 2:0 odpravil Aston Villo, Burnley pa s 3:0 Bournemouth.