City prehitel Arsenal in Barco za mladega Brazilca

Premier Liga 3. Mar 202011:33 > 11:36
Printscreen

Mladi brazilski ngoometaš Yan Couto je novi član Manchester Cityja. Sinjemodri so za njegove usluge Coritibi plačali šest milijonov evrov v gotovini, z bonusi, ki so zapisani v pogodbi, pa bi prestop lahko stal še enkrat toliko.

Yan Couto je eden izmed najboljših mladih nogometašev na svetu, The Guardian ga je lani označil na zvezdnika prihodnosti, zdaj pa je 17-letni Brazilec, ki bo polnoletnost dosegel junija, storil velik korak naprej in podpisal z Manchester Cityjem. Pogodba bo uradna, ko Couto dopolni 18 let, a je s sinjemodrimi že podpisal vso zahtevano dokumentacijo.

Couto igra na položaju desnega beka, nogometna javnost v Braziliji pa ga zaradi hitrosti in dobre tehnike primerja z Danijem Alvesom, prav nekdanji klub odličnega brazilskega nogometaša pa je bil tudi v “dirki” za mladega Couta.

Barca je Coritibi namreč poslala ponudbo v višini pet milijonov evrov, City pa je v zadnjem trenutku ponudil milijon več in dodatne bonuse, kar je Coritiba sprejela brez razmisleka. Za ta brazilski klub je to največji prestop v zgodovini.

Poleg Barce se je za Couta zanimal tudi Arsenal, a se ni približal ponudbama Barce in Cityja.