Zanimiv načrt Bayerna: Menjava Alabe za Saneja

Premier Liga 26. Mar 202019:12 > 19:14
Getty Images/Frederic Scheidemann

Nemški mediji poročajo, da želi vodstvo munchenskega kluba narediti zanimivo menjavo. Na Etihad naj bi odšel Alaba, Bayern pa bi iz Manchestra pripeljal Leroya Saneja.

Bavarci so kontaktirali Pinija Zahavija, ki je zastopnik Davida Alabe in mu dali predlog. Izraelec je začel pogovore z Angleži, ki jim je bila ideja zelo zanimiva, toda menjavi ni naklonjen avstrijski branilec.

Treba je priznati, da je ideja Bayerna logična. Klub iz Munchena ima številne kakovostne branilce. Na položaju levega bočnega branilca igra obetavni Alphonso Davies, Alaba pa je v zadnjem času igral na položaju osrednjega branilca. Zanimivo bo videti, kaj se bo zgodilo, ko bo po poškodbi kolena okreval Sule, ki velja za izjemnega branilca.

Na drugi strani ima Manchester City veliko kakovostnih ofenzivnih napadalcev. Vprašanje, če Guardiola resno računa na Saneja. Ima pa Katalonec na klopi sinjemodrih veliko težav na levem boku. Mendy in Zinchenko sta namreč veliko poškodovana.

Zdi se, da bi z zamenjavo profitirala oba kluba.

Za Alabo se sicer zanimata tudi Barcelona in Real Madrid, ki pa na tem igralnem mestu nimata težav.