Barber: Nevtralni teren uničuje integriteto tekmovanja

Jan Kruger, Getty Images Sport

Izvršni direktor Brightona Paul Barber je eden tistih, ki v dnevih premora pogosto daje izjave. Najnovejša izjava prvega človeka Brightona pa je ta, da se vsi klubi ne strinjajo z nadaljevanjem sezone pa čeprav PL vsak petek v objavah poudarja, da so odločitve soglasne.

V petek bodo predstavniki klubov Premier League glasovali o načrtu, da se treningi začnejo 18. maja, sezona pa nadaljuje 8. junija. Načrt prav tako vključuje igranje tekem na večih stadionih. Že zdaj pa je znano, da vsi klubi z igranjem na nevtralnem igrišču niso zadovoljni saj bi tako izgubili prednost domačina. Toda ali je igranje doma pred praznimi tribunami sploh prednost?

Paul Barber je dejal, da v Brighton ni prišel nihče z vprašanjem ali se lahko tudi njihov stadion uporablja za igranje nogometnih tekem, ko se bo sezona nadaljevala. Trdi pa tudi, da obstajajo klubi, ki niso prepričani o tem, da bi takšen scenarij ohranil poštenost tekmovanja.

Pojavile so se sicer govorice, da naj bi bil njihov stadion eden izmed tistih na katerih bodo igrali tekme toda Barber trdi, da pri Brightonu o tem niso bili obveščeni.

“Nihče nas ni vprašal ali je možno koristiti naš stadion za igranje nekaterih tekem. Nihče izmed kolegov v ligi, nihče iz policije. Niso nam sporočili, da je bila sprejeta takšna odločitev in zato v tem trenutku na to vprašanje ne morem odgovoriti zakaj je v tem kontekstu omenjen naš stadion,” je Barber dejal v izjavi na klubski spletni strani.

“Nekateri mediji so poročali, da je edini način, da se sezona dokonča ta, da se tekme igrajo na večih stadionih. In v tem kontekstu je bil omenjen tudi naš stadion,” je dodal in dejal, da so pri Brightonu med klubi, ki se niso strinjali z idejo, da bi se igrali na nevtralnih tleh.

“Seveda razumemo, da so okoliščine zelo težke in da je treba razmisliti tudi o tej možnosti. Toda takšna možnost mora biti izkoriščena zgolj v primeru, če se pokaže, da drugega varnega načina za nadaljevanje sezone ni. Seveda se bomo morali tudi strinjati z nekaterimi kompromisi. Razumemo zakaj bodo potrebne tekme brez gledalcev. Podpiramo prizadevanja vlade za preprečevanje širjenja koronavirusa. Toda igranje tekem brez občinstva in na nevtralnem igrišču je z našega vidika nekaj, kar vpliva na poštenost tekmovanja. Nam je ostalo devet tekem. Od tega bi jih pet morali igrati na svojem stadionu. Vse so težke in nekatere so proti največjim klubom v evropskem nogometu”, je dejal Barber.

S tem je mislil na tekme proti Arsenalu, Manchester Unitedu, Liverpoolu in Manchester Cityu. To so namreč naslednji štirje nasprotniki proti katerim bi se moral Brighton pomeriti doma.