City zaradi kršitev dopinških pravil kaznovan

Premier Liga 17. Feb 20178:48 > 8:50
Alex Livesey/Getty Images

Angleška nogometna zveza (FA) je Manchester City kaznovala s plačilom 41.000 evrov, ker je trenutno drugouvrščena ekipa angleške premierlige kršila pravila glede dopinga.

Do obtožb na račun Manchester Cityja je prišlo januarja, ko klub še tretjič v zadnjih dvanajstih mesecih FA ni zagotovil podatkov, kje so njegovi igralci v primeru, če bi prišlo do nenapovedanega testiranja glede uporabe nedovoljenih poživil, poroča STA.

FA lahko izvaja nenapovedane teste po treningih ali na domačih naslovih igralcev, zato morajo klubi v vsakem trenutku vedeti, kje so njihovi igralci. Podrobnosti o tem, za katere tri igralce Manchester Cityja je šlo, niso znane.

Po zadnjih objavljenih podatkih FA iz leta 2014 je bilo sicer devet kršitev od skupaj 152.286 odvzetih vzorcev.