FA jasna: Brez odpovedi, igrate ali točkovni količnik

Premier Liga 11. Maj 202023:31 > 23:35
Laurence Griffiths/Getty Images

V luči dovoljenja za organizacijo tekem v moštvenih športih od 1. junija in novega sestanka klubov Premier lige, so britanski mediji v ponedeljek zvečer pisali, da je angleške zveza obvsetila Premier ligo, da razveljavite in odpoved sezone nista možnosti.

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Povezano

Angleška zveza je v sporočilu obvestila klube Premier lige, da razveljavitev sezone ni možnost in da od lige zahteva, da se vse konča na igrišču.

Odločitev, ki bo v določeni meri spremenila tudi dvome klubov, ki so jih eventualno imeli do projekta “Restart”, saj bodo nižjeuvrščeni klubi imeli interes, da glasujejo za nadaljevanje sezone, v kolikor bodo želeli imeti možnost, da se izogneju izpadu iz lige oziroma, da si obstanek lahko zagotovijo na zelenici.

Znano je, da so bile zadnje tri uvrščene ekipe (Bournemotuh, Aston Villa in Norwich) proti predlogu, da se igra na nevtralnih igriščih. V tem niso bili osamljeni, saj je bilo v petek objavljeno, da njihov mnenje deli polovica klubov, saj vsi želijo prednost domačega igrišča.

FA je vsem vpletenim nekoliko “zbistrila” misli z opozorilom, da imajo na voljo dve možnosti. Ali sezono odigrajo do konca ali koristijo formulo, na osnovi katere bodo prišli do točkovnega količnika na osnovi števila odigranih tekem. To bo zagotovo najbolj pomembno za ekipe iz dna lestvice, saj bi na igrišču morda lahko osvojili večje število točk. Za omenjene tri klube točkovni količnik ne bi prinesel spremembe.

Domnevno naj bi bili klubi z odločitvijo FA seznanjeni pred začetkom ponedeljkovega sestanka, na katerem niso sprejeli nobene konkretne odločitve.

Dodatno, odločitev FA pomeni, da bi vse tri ekipe, ki so v tem trenutku na dnu, naslednjo sezono preživele v Championshipu, saj ne bi bilo mogoče, da bi vse obstale v ligi, ob tem pa se v njo ne bi prebile ekipe iz Championshipa, ki so si to zagotovile s svojimi predstavami na igrišču.

Tri ekipe, ki so nad cono izpada, Watford, West Ham in Brighton, ne bodo imele podobnega interesa kot zadnje tri, bilo pa bi nekaj sprememb na mestih od šestega do devetega mesta.

V naslednjih dneh bomo videli, kako se bodo klubi odzvali na odločitev FA, medtem ko je naslednji sestanek napovedan za ponedeljek 18. maja. Brez dvoma bo zanimivo videti tudi rekacije klubov iz League 1 in League 2, ki bosta verjetno sledili usodi Premier lige, uporaba omenjenega sistema pa bi prinesla nekoliko večje spremembe na lestvici. Ko potegnemo črto, ne gre pozabiti niti tega, da se v letošnji sezoni upošteva medsebojni izkupiček, ne pa razlika v zadetkih, kar bi vse skupaj lahko še dodatno zapletlo.