"Özil ni predan, niso ga želeli kot kapetana"

Shaun Botterill/Getty Images

Nekdanji trener Arsenala, Unai Emery, je kritiziral Mesuta Özila zaradi pomanjkanja predanosti klubu.

Ko je bil Emery še pri Arsenalu, je Özil kar težko prihajal v začetno enajsterico. “Mora se skrbeti zase, za svojo osredotočenost, mora biti predan. Skušal sem mu pomagati. V karieri sem imel najraje talentirane igralce in z mano so dosegli svoj potencial. Enako sem želel doseči tudi z Mesutom, a enostavno ni bil dovolj strasten,” je dejal Emery.

Povezano

“Poigraval sem se celo z mislijo, da bi postal kapetan, a tega kader ni želel, tega si pač ni zaslužil,” je povedal španski strokovnjak in dodal:

“Po porazu od Chelseaja v finalu Lige Evropa smo se v London vrnili ob 8. zjutraj. Odšel sem domov, spal tri ure, se vrnil v trening center. Imel sem sestanke z vsemi igralci, ena na ena, Mesut pa se tam ni pojavil.”

Emery je na Emiratesu že postal zgodovina, saj je topničarje vmes prevzel Mikel Arteta.

sportklub