URADNO: Olivier Giroud v Chelseaju do 2022!

Premier Liga 20. Maj 202021:31 > 21:33
Clive Mason/Getty Images

Francoski napadalec Olivier Giroud je danes podaljšal pogodbo s Chelseajem, ki mu bo po novem veljala do leta 2022.

Catherine Ivill/Getty Images

Presenetljivo, a vseeno Olivier Giroud je danes podaljšal pogodbo s Chelseajem, ki mu bo veljala do konca sezone 2021/22.

“Vesel sem, ker lahko nadaljujem svojo avanturo v Chelseaju. Veselim se vrnitve na teren in uživanja v nogometu s soigralci,” je izjavil 33-letni napadalec.

Še ne dolgo nazaj se je zdelo, da Frank Lampard Francoza nima v svojih načrtih, a se je vse skupaj v zgolj nekaj tednih spremenilo. Čeprav manager gradi ekipo okoli mladih igralcev, so se v klubu odločili, da bodo v ekipi pustili zelo izkušenega napadalca.

Pogodba bi se Francozu sicer iztekla po koncu letošnje sezone, zato ga je v svojih vrstah želelo kar nekaj klubov. V prvi vrsti Inter, v svojih vrstah pa naj bi si ga želela še Tottenham in Napoli.

Giroud je v Chelsea prišel januarja 2018 iz Arsenala, v letošnji sezoni pa je na 13-ih tekmah dosegel tri zadetke.

Pre nekoliko dana ugovor sa Čelsijem produžio je i 38-godišnji golman Vili Kabaljero.