Ighalo kot kaže ne bo dočakal nadaljevanja PL

Clive Brunskill/Getty Images

Angleški mediji poročajo, da bo Odion Ighalo 31. maja zapustil Manchester United in se vrnil v kitajski Šanghaj Shenhua.

Rdeči vragi so si Nigerijca sposodili januarja, ko je postalo jasno, da bo Marcus Rashford zaradi poškodbe odsoten vse do junija.

Ker je sezono prekinila pandemija koronavirusa, postaja jasno, da Odion Ighalo ne bo dočakal konca tekmovalnega leta v Premier ligi. Dogovor o posoji se izteče 31. maja, kluba pa nista dosegla dogovora, da bi se posoja podaljšala.

Kitajska ekipa iz Šanghaja vztraja pri tem, da se Ighalo 1. junija vrne k njim. Edina rešitev za United bi bila dokončen odkup pogodbe, za kar pa se ekipa z Old Trafforda ni odločila.

Ighalo je s prestopom k Manchester Unitedu izpolnil otroške sanje in za rdeče vrage vselej igral zelo srčno. Tudi zato se je prikupil navijačem, ki so upali, da bo Ighalo ostal na Otoku. Nigerijca na Shenhua veže pogodba do leta 2022, kitajski klub pa naj bi napadalcu že ponudil podaljšanje do leta 2024.

30-letnik je za Manchester United na osmih tekmah v vseh tekmovanjih dosegel štiri gole in vpisal še asistenco.