Chelsea se krepi – Bo Abramovič pripeljal Havertza?

Premier Liga 9. Jun 202013:39 > 13:52
Lars Baron/Getty Images

Lastnik Chelseaja Roman Abramovič je na začetku svoje zgodbe pri londonskem klubu na veliko zapravljal. V zadnjih letih se je to spremenilo, zdaj pa je ljubezen do nakupovanja kot kaže nazaj. Bogati Rus ima na seznamu želja veliko okrepitev - Kai Havertz iz Bayer Leverkusna.

Chelsea je eden izmed klubov, ki bo kot kaže skušal izkoristiti trenutno sitacuijo in padec cen nogometašev v evropskem nogometu zaradi težav povezanih s koronavirusom. Londončani se bodo v preostanku sezone borili za ligo prvakov, z nakupom Hakima Ziyecha pa so dokazali, da bi radi v novi sezoni sestavili zelo močno ekipo.

Trener Frank Lampard pred začetkom te sezone zaradi prestopnega embarga ni smel kupovati novih igralcev, kar je izkoristil za kaljenje mladih talentov. Nekateri so zacveteli, na nekaterih položajih pa je postalo še bolj jasno, da Chelsea potrebuje osvežitev.

Veliko se govori, da je Chelsea že dobil bitko za odličnega napadalca Leipziga Tima Wernerja, časnik Daily Mail pa je danes šokiral z novico, da je Abramovič v Nemčiji našel še enege igralca, ki ga bo skušal pripeljati na Stamford Bridge. To je senzacija iz Leverkusna Kai Havertz.

Nemški vezist ne bo poceni, Abramovič pa naj bi zanj pripravljal 80 milijonov evrov odškodnine. To je znesek, ki ga bodo farmacevti težko zavrnili.

Ob Wernerju in Havertzu otoški mediji trdijo, da Chelsea lovi še novega vratarja (kandidata sta Andre Onana iz Ajaxa in Ugurcan Cakir iz Trabzonsporja) in novega levega bočnega branilca (Ben Chillwell iz Leicester Cityja in član Ajaxa Nicolas Tagliafico).