Wolverhampton želi največjega kitajskega zvezdnika

Premier Liga 10. Jun 202018:00 > 18:01
Alex Caparros, Getty Images Sport

Wu Lei, trenutno še član Espanyola, naj bi bil blizu odhoda v angleško Premier ligo. 28-letnika iz Nandžinga že nekaj časa spremlja Wolverhampton.

Wolverhampton nujno potrebuje zamenjavo za Adamo Traoreja, ki je bo fantastični sezoni na Molineuxu zelo blizu prestopu v Liverpool. Wolvesi v Kitajci vidijo idealno zamenjavo za hitrega Traoreja, saj gre za nogometaša, ki je hiter in zna dosegati zadetke.

Wu Lei je v Espanyol prestopil januarja 2019, pred tem pa kar 12 let igral za Shanghai SIPG. Za kitajski klub je na 296 ligaških tekmah dosegel 151 golov, v dresu Espanyola pa se je na 49 tekmah podpisal pod 10 zadetkov. Najbolj je seveda navdušil z golom proti mestnemu rivalu Barceloni. S tem zadetkom je postal pri Kitajec, ki je zadel proti katalonskemu velikanu.

Portal Transfermarkt Leija ceni na 8 milijonov evrov, kar pomeni, da nogometaš, ki se najbolje znajde na levem krilu, ne bi bil draga rešitev.