Agonija Arsenala, Brighton do zmage v 95. minuti

Premier Liga 20. Jun 202018:09 > 18:32
Gareth Fuller/Pool via Getty Images

Nogometaši Brightona so v okviru 30. kroga Premier lige na domačem igrišču po preobratu odpravili londonski Arsenal z 2:1 (0:0) in tako poskrbeli za drugi poraz topničarjev po povratku na igrišče po epidemiji koronavirusa.

Povezano

Arsenal je začel silovito. Pierre-Emerick Aubameyang je v četrti minuti streljal tik mimo leve vratnice vrat Brightona, samo štiri minute kasneje pa je Bukayo Saka zadel prečko. Do konca prvega polčasa je imel lepo priložnost tudi Alexandre Lacazett, vendar se je izkazal Mathew Ryan.

Pred odhodom na odmor se je poškodoval Bernd Leno, tako da je bil Mikel Arteta primoran v igro poslati Emiliana Martineza.

Aubameyang je na začetku drugega polčasa zatresel mrežo, vendar mu je VAR preprečil slavje, v 68. minuti pa je Arsenal le povedel, ko je Nicolas Pepe v mrežo domačih pospravil odbito žogo.

Brighton je izenačil v 75. minuti prek Lewisa Dunka, v peti minuti sodnikovega podaljška pa je preobrat dokončal Neal Maupay.

Brighton je s tem prišel do pomembnih treh točk v boju za obstanek. Sedaj ima 32 točk oziroma pet več pred cono izpada.

Arsenal po drugem zaporednem porazu ostaja pri 40 točkah na devetem mestu.

Wolverhampton je gosteh z 2:0 premagal West Ham United. Gostje so oba zadetka dosegli v drugem polčasu. Sprva je v 73. minuti zadel Raul Jimenez, srečanje pa je dokončno odločil Pedro Neto v 84. minuti. Wolverhampton je z zmago ostal v boju za Ligo prvakov, saj ima ob tekmi več dve točki manj od četrtega Chelseaja, medtem ko West Ham ostaja v nevarnem območju boja za obstanek.

Na zadnji sobotni tekmi je Crystal Palace v gosteh z 2:0 odpravil Bournemouth. Goste je v vodstvo v 12. minuti s pravo mojstrovino iz prostega strela v vodstvo popeljal Luka Milivojević, v 23. minuti pa je mrežo gostov zatresel tudi Jordan Ayew.