Senzacija na Wembleyu: Arsenal ugnal City

Premier Liga 18. Jul 202019:43 > 22:42
Pool, Getty Images Sport

Nogometaši Arsenala so presenetili nogometno javnost in na kultnem Wembleyu premagali favorizirani Manchester City. Londončani so postali prvi finalisti FA pokala.

Meščani so na igrišču dominirali – bili so boljši in nasploh so prevladovali v vseh segmentih igre, toda kljub temu, se je zmage veselila nasprotna ekipa. Še enkrat več se je videlo, da ima lahko City velike težave z realizacijo. Varovanci Pepa Guardiole so v letošnji sezoni že ničkolikokrat izgubili na podoben način.

Začetek sinjemodrih je bil zelo obetaven. City je v prvih 15 minutah nasprotnika oblegal z vseh strani, a varovanci Mikela Artete so se ubranili, nato pa tudi zapretili.

Pierre-Emerick Aubameyang je bil danes nerešljiva uganka za nasprotnikove branilce. Gabonec je zadel v 16. minuti, a je Jonathan Moss njegov zadetek, zaradi prepovedanega položaja, razveljavil. Le 3 minute kasneje se je mreža Edersona znova zatresla – tokrat je bilo vse regularno. Nicolas Pepe je z desne strani dobro podal proti oddaljenejši vratnici, kjer je bil Aubameyang v vse prej kot lahkem položaju, a je hitronogi branilec reagiral fantastično in s pomočjo vratnice premagal brazilskega vratarja. Srca navijačev Arsenala so se še dodatno ogrela po prikupnem veselju strelca in Lacazetta.

Zadetek je meščane zmedel, saj njihova kombinatorika po prejetem zadetku ni bila več tako energična.

V drugem polčasu je Manchester City prevladoval, a poti do nasprotnikovih vrat ni našel. Londončani so vodstvo podvojili v 71. minuti. Pepe in Tierney sta kombinirala, nato pa je Škot dobro podal v prostor, nakar je Aubameyang vklopil turbo pogon in bil prehiter za branilce Cityja ter dosegel še 2. današnji zadetek.

Laporte je imel v 82. minuti lepo priložnost, da City vrne v igro, toda žoga je po strelu Francoza zletela mimo vrat.

Tekma se je končala z rezultatom 2:0. Mikel Arteta je prvič premagal svojega mentorja Pepa Guardiolo. Le nekaj dni po tem, ko so topničarji ugnali Liverpool, je torej padel še City.

To je bila 200. medsebojna tekma med omenjenima moštvoma. Londončani so proti sinjemodrim zabeležili 98. zmago. Arsenal se je 21. uvrstil v finale FA pokala, 1. avgusta pa bo lovil 14. lovoriko v tem tekmovanju.

Drugega finalista bomo dobili jutri, ko se bosta, prav tako na kultnem Wembleyu, pomerila Manchester United in Chelsea.