Eddie Howe ni več trener Bournemoutha

Premier Liga 2. Avg 20200:27 > 0:28
Jan Kruger, Getty Images Sport

Po osmih letih klop Bournemoutha zapušča Eddie How.

Angleški strokovnjak je sporazumno prekinil sodelovanje s češnjami, potem, ko mu z ekipo ni uspelo obstati med angleško elito.

V klubu sem skupno, kot igralec in trener, preživel kar 25 let. Sprejel sem eno izmed najtežjih odločitev v življenju. Ne glede na to, da ekipo zapuščam, bom do tega kluba še naprej čutil pravo ljubezen. Sporazumno smo se odločili, da je napočil čas za slovo,” je dejal Howe.

Howe je Bournemouth vodil med leti 2008 in 2011, nato je češnje zapustil, a na klop ponovno sedel leta 2012, ko je bil Bournemouth zadnjeuvrščena ekipa 4. lige. Nato se je začela pisati prava pravljica. Howe je češnjam najprej zagotovil obstanek, leta 2015 pa ga popeljal celo v Premier ligo.Rdeče-črni so se med elito uspešno držali vse do letošnje sezone.

Pred tem je kot igralec barve kluba branil med leti 1995 in 2002 ter 2004 in 2007.