Greenwood in Foden izključena iz reprezentance

Premier Liga 7. Sep 202016:37 > 16:41
Alex Livesey/Getty Images

Obetavna angleška nogometaša Mason Greenwood in Phil Foden sta morala zapustiti tabor angleške reprezentance. Omenjena mladeniča sta prekršila stroga pravila bivanja med reprezentančno akcijo. V svojo hotelsko sobo sta namreč pripeljala dve punci.

Selektor angleške reprezentance Gareth Sauthgate je danes potrdil, da sta mlada nogometaša izključena iz ekipe in da ne bosta nastopila na jutrišnji tekmi, ko bo v Kobenhavnu Anglijo gostila Danska.

Odzvala sta se tudi kluba, za katera igrata Phil Foden in Mason Greenowood.

Obnašanje Phila je bilo nesprejemljivo. Ne samo, da je njegovo dejanje v nasprotju s strogimi pravili zaradi koronavirusa, to dejanje je pod nivojem standardov, ki jih zahtevamo od članov Manchester Cityja,” piše v izjavi kluba iz Etihada.

Tudi iz tabora rdečih vragov so sporočili, da so razočarani nad tem, kar je zakrivil njihov čudežni deček, ki je tako kot Foden debitiral na tekmi z Islandijo.