Havertz: Prišel sem v najmočnejšo ligo na svetu

Premier Liga 17. Sep 202015:13 > 15:13
Pool, Getty Images

Mladi nogometaš Chelseaja Kai Havertz poudarja, da ne čuti pritiska zaradi velikega zneska, ki ga je angleška ekipa namenila za njegov prestop. Dodaja, da bo potreben čas, da se privadi na Premier ligo.

Sportklub Slovenija

Mladi Nemec je na Stamford Bridge prišel iz Bayer Leverkusna za 80 milijonov evrov.

“Seveda, da je znesek velik, a v današnjem nogometu je to normalno,” je dejal 21-letnik.

“Zaradi tega nisem pod pritiskom. Poizkušam se osredotočiti na nogomet, da igram najboljše kar lahko.”

V Premier ligi je debitiral na tekmi proti Brightonu

“Chelsea je velik klub in zame je prihod v drugo državo, kjer govorijo drugačen jezik velik korak. Potreboval bom nekaj tednov, da se prilagodim. Nogomet se v Premier ligi igra drugače. Po mojem mnenju pa je to najmočnejša liga na svetu. Tukaj so najboljši klubi in vesel sem, da imam priložnost biti del tega.”

Chelsea se bo v drugem krogu Premier lige pomeril proti aktualnemu prvaku Liverpoolu