Liverpool zmagal na derbiju na Anfield Roadu!

Premier Liga 4. Mar 201720:06 > 20:17
Getty Images/Laurence Griffiths

V derbiju 27. kroga Premier lige je Liverpool na svojem Anfield Roadu s 3:1 premagal ekipo Arsenala in vknjižil pomembne tri točke v bitki za mesta, ki ob koncu sezone zagotavljajo uvrstitev v Ligo prvakov.

Redsi so povedli prek zadetka Roberta Firmina v 9. minuti tekme. Brazilec je izkoristil podajo Sadia Manea in dosegel svoj tretji zadetek na četrti tekmi proti Arsenalu.

Pet minut pred koncem prvega polčasa sta v akciji ponovno sodelovala Firmino in Mane, tokrat pa je zabil Senegalec, za katerega je bil to 12 prvenstveni zadetek v letošnji sezoni.

Na začetku drugega polčasa je Mignolet fantastično interveniral po poskusu Olivierja Girouda. Ostalo je pri 2:0.

Vseeno je bil nemočen v 57. minuti tekme, ko je Alexis Sanchez zaposlil Dannyja Wellbecka, ta pa je zabil šele svoj prvi gol Liverpoolu na 11 odigranih tekmah v Premier ligi.

V poslednjih trenutkih tekme je varovancem Jürgena Kloppa uspel fantastičen protinapad, v katerem je Georginio Wijnaldum postavil končni izid 3:1.

Z zmago so se Redsi na tretjem mestu lestvice izenačili z Manchester Cityjem. Zdaj imajo 52 točk, kar je 11 manj od vodilnega Chelseaja.