Hart: Guardiola mi ni želel uničiti življenja

Premier Liga 10. Mar 20178:28 > 8:30
Getty Image/ Valerio Pennicino

Vratar Torina Joe Hart je mnenja, da ga Manchester City ne potrebuje in da bo našel nov klub, ko se izteče posoja v italijanskem moštvu, kjer zdaj brani mrežo.

Čeprav v tem trenutku vratar Cityja Claudio Bravo niti približno ne navdušuje med vratnicama ekipe iz Manchestra, Joe Hart verjame, da zanj v Cityju ni več prostora.

“Rekel bi, da sem v tem trenutku višek za moštvo. Situacija se ni spremenila, pač moram ostati na realnih tleh. Rad imam ta klub in vedno se govoril, da bom ostal tam dokler me bodo želeli, a sem bil vedno previden, saj vem, da se v velikih klubih stvari hitro menjajo,” je dejal 29-letni Hart in dodal: “Nikoli ne boste vsem všeč, to je jasno. Nikoli vas ne bo vsak uvrstil v svoje moštvo – to je poslovna stran nogometa, to sem spoznal v zadnjih letih. Če v nekem moštvu ne dobim priliožnosti, bom odšel tja, kjer se mi bo ponudila.”

Čeprav je Hart član Manchester Cityja že od leta 2006 in je v klub prišel precej prej kot njegov “krvnik” Pep Guardiola, do španskega stratega, ki se mu je odpovedal, ne goji zamer: “Storil je, kar je moral. Storil je, kar je mislil, da je v danem trenutku prav. Tega ni storil, da bi meni uničil življenje, Pep je razmišljal kot trener in kako bi prišel do največjega števila zmag.”

Hart je še omenil, da bi se zelo rad vrnil v Premier ligo, a je edini pogoj za to, da igra.

Za kraj, Hart je rekao da pomno prati Premijer ligu i da bi voleo da igra ponovo u rodnoj zemlji, ali da mu je ključno da brani u kontinuitetu.