Aguero na najlepši možni način Etihadu pomahal v slovo

Nogomet 23. Maj 202121:09 > 21:18 0 komentarjev

Napadalec Manchester Cityja Sergio Aguero je odigral še zadnjo tekmo v angleški Premier ligi. Na srečanju proti Evertonu je prišel v igro s klopi, že po desetih minutah pa je dvakrat zabil za visoko zmago s 5:0.

Aguero je v igro prišel v 65. minuti, ko je zamenjal Riyada Mahreza. V 71. minuti je prvič načel mrežo Evertona, v 76. minuti pa je postavil še piko na i za petardo v mreži karamel.

33-letni Argentinec se je tako na najlepši možni način poslovil od domačega občinstva na stadionu Etihad, kjer ga je na zadnji tekmi pospremilo tudi okoli 10 tisoč navijačev. S tema dvema zadetkoma je Agueto postal nogometaš, ki je dosegel največ zadetkov v dresu ene ekipe v zgodovini angleške Premier lige. Argentinec jih ima po današnjem dvojčku 184, Wayne Rooney, ki je do sedaj držal rekord, pa 183 (v dresu Manchester Untieda).

Aguero je tako tudi najboljši strelec Manchester Cityja v zgodovini Premier lige. V zgodovini tega tekmovanja pa je na četrtem mestu večne lestvice strelcev. Za Manchester City je sicer v vseh tekmovanjih zabil 260 zadetkov.

Sergio “Kun” Aguero je v Manchester prišel leta 2011 iz madridskega Atletica. V desetih letih je petkrat postal angleški prvak, enkrat je osvojil FA pokal, šestkrat pa se je veselil angleškega ligaškega pokala. Ob tem je Manchester City še trikrat osvojil angleški superpokal.

Meščane 29. maja čaka še finale Lige prvakov proti Chelseaju, ko bo Aguero še zadnjič oblekel svetlomoder dres. V naslednji sezoni bo namreč igral za Barcelono.