Arsenal po epski vrnitvi do točke na mestnem derbiju

Premier Liga 21. Mar 202118:54 0 komentarjev
getty
getty

Londonski derbi med West Hamom in Arsenalom na London Stadiumu se je končal z rezultatom 3:3.

Mestni obračun je bil za obe ekipi zelo pomemben, saj je West Ham v igri za uvrstitev v ligo prvakov, Arsenal pa lovi vozovnico za evropsko ligo.

Gostitelji so bistveno bolje krenili v tekmo. V 15. minuti srečanja se je pod izjemen zadetek podpisal Lingard in tako domače povedel v vodstvo. Le 2 minuti kasneje je West Ham podvojil prednost. Sodnik je dosodil prekršek v korist West Hama, igralci Arsenala so se pritoževali nad sodniško odločitvijo, kar je izkoristil Jesse Lingard, ki je hitro izvedel prosti strel in v priložnost poslal Bowena. Slednji je izkoristil nezbranost gostujoče obrambe in premagal Bernda Lena. V 32. minuti je devetič v tej sezoni v polno meril Souček in tako povišal vodstvo na 3:0. Izgledalo je, da je tekma odločena, toda topničarji so imeli drugačne načrte.

V 38. minuti je po strelu Lacazetta žogo v lastno mrežo preusmeril Souček, ki je postal prvi nogometaš West Hama po letu 2002, ki je na eni premierligaški tekmi zatresel tako nasprotnikovo kot tudi lastno mrežo. Polčas se je končal z rezultatom 3:1.

V drugem delu igre so igralci Arsenala pokazali povsem drugačen obraz. Topničarji so se v igro dokončno vrnili v 61. minuti, ko je po predložku Chambersa lastno mrežo zatresel Dawson. Slednji je avtogol dosegel na drugi zaporedni prvenstveni tekmi.

Za končnih 3:3 je v 82. minuti zabil Lacazette. Francoz je dosegel 11. gol v tej sezoni.

West Ham je trenutno na 5. mestu, za vodilnim Chelseajem zaostaja za 2 točki. Arsenal je napredoval za eno mesto in je sedaj deveti.