Ko 70 milijonov evrov kar dvakrat pade na zadnjo plat

Nogomet 19. Maj 202110:07 > 11:30 0 komentarjev

Manchester City je v predzadnjem krogu premier league pri Brightonu vodil že z 2:0, a domači so s tremi zadetki v drugem polčasu prišli do popolnega preobrata in velikega skalpa novih angleških prvakov.

Sinjemodri so z igralcem manj, v 10. minuti je pordečel Joao Canelo, po izjemen zadetku zadetku v 48. minuti mladega Phila Fodna že vodili z 2:0, ko je galebe z mojstrovino le dve minuti kasneje prebudil belgijski krilni napadalec Leandro Trossard.

Belgijec je osmešil celotno pregrešno drago obrambo sinjemodrih, Ruben Dias, ki je na nogometni tržnici vreden kar 70 milijonov evrov, je pri zadetku kar dvakrat padel na zadnjo plat, in na koncu hladnokrvno zabil.

Na 2:2 je z zadetkom v 72. minuti izenačil branilec Adam Webster, odločilni zadetek za veliko zmago nad bogatim Cityjem pa je v 76. minuti poskrbel Dan Burn.