Chelsea brez težav ugnal Everton

Premier Liga 8. Mar 202123:35 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Chelseaja so na predzadnji tekmi 27. kroga angleške Premier lige z 2:0 premagali Everton in tako skočili na 4. mesto.

Ekipa iz Liverpoola je bila na Stamford Bridgeu povsem nemočna, Londončani so namreč dominirali v vseh segmentih igre.

Za vodilni gol Chelseaja je v 31. minuti poskrbel Godfrey, ki je žogo poslal v lastno mrežo. Nogometaši Evertona so tako v Premier ligi dosegli 53 avtogolov. 7 več od katere koli druge ekipe. To je bil edini gol v prvem polčasu.

V drugem delu igre je Kai Havertz premagal Pickforda, a je bil njegov gol po ogledu VARa, zaradi igre z roko razveljavljen. 10 minut kasneje, v 65. minuti, je Pickford napravil prekršek za enajstemtrovko, strel z bele točke pa je uspešno realiziral Jorginho in tako poskrbel za končnih 2:0.

Thomas Tuchel je postal prvi trener v zgodovini Premier lige, ki se je na prvih petih domačih tekmah veselil desjtva, da njegova ekipa ni prejela zadetka.

Chelsea je zabeležil 14. zmago v tej sezoni in tako skočil na 4. mesto. Karamele iz Liverpoola so danes padle na 6. mesto.

Bluesi so danes na 12. zaporedni tekmi ostali neporaženi.