Chelsea do 5. zaporedne zmage!

Premier Liga 15. Feb 202123:17 0 komentarjev
Pool via REUTERS MATTHEW CHILDS

Nogometaši Chelseaja so potrdili izjemno formo. Četa Thomasa Tuchela je na Stamford Bridgeu z 2:0 premagala Newcastle in se zavihtela na 4. mesto.

Nemški strateg je nekoliko presenetil s tem, ko je Kepo poslal med vratnici, Edouard Mendy se je tako znova znašel na klopi.

V 31. minuti je Timo Werner uprizoril lep prodor po levi strani in nato poslal predložek v kazenski prostor tekmeca. Tam je Darlow žogo nerodno odbil predse, odbitek pa je v mrežo pospravil Olivier Giround. 34-letni Francoz je v polno meril le nekaj minut po tem, ko ga je Tuchel v igro poslal namesto poškodovanega Abrahama.

V 39. minuti je obramba Newcastla zelo slabo reagirala po tem, ko je Mount podal s kota. Nogometaši gostujoče ekipe žoge niso uspeli odbiti, kar je izkoristil Timo Werner, ki je pričakal žogo na oddaljenejši vratnici in jo poslal v vrata.

Drugi polčas nikakor ni bil razburljiv. Chelsea se je sprijaznil z otipljivo prednostjo, ki jo je brez večjih naporov držal do konca tekme.

Bluesi so tako enajstič v tej sezoni Premier lige ohranili mrežo nedotaknjeno. Pod taktirko Tuchela pa so bluesi prejeli samo en gol na 6 tekmah. To je bila četrta zaporedna zmaga Chelseaja v Premier ligi.

Varovanci Tuchela so tako skočili na 4. mesto.

Newcastle je trenutno na zadnjem mestu, ki še zagotavlja obstanek v ligi. Srake imajo pred Fulhamom, ki je na 17. mestu, 7 točk prednosti.