Chelsea z golom Abrahama strl borbeni Barnsley

Nogomet 11. Feb 202123:04 0 komentarjev
Chelsea Abraham
Flashscore

Znani so vsi četrtfinalisti letošnjega FA pokala. Zadnjo vstopnico so si z nekaj mukami priigrali nogometaši Chelseaja, ki so v gosteh z 1:0 premagali Barnsley.

Angleški drugoligaš se je izkazal z odlično predstavo in vso tekmo pretil iz protinapadov. Londončani so pričakovano dobili bitko posesti (28:72), v strelih pa je bilo kar 14:6 za Barnsley. Chelsea je gol dosegel iz edinega strela v okvir gola, junak Londončanov pa je bil Tammy Abraham, ki je zadel v 64. minuti.

Že začetek tekme je sicer napovedal, da bo Barnsley nevaren tekmec. Gostitelji so v 11. minuti po strelu Calluma Brittaina že slavili golo, a se je z obrambo izkazal Kepa Arrizabalaga. Do odmora je priložnost za Chelsea zapravil kasnejši junak Abraham, za domače pa je še enkrat poskusil Brittain.

Thomas Tuchel je pred nadaljevanjem reagiral z dvojno menjavo, njegovi varovanci pa so si v 58. in 62. minuti priigrali lepi priložnosti. Prvo je zapravil Hudson-Odoi, drugo pa Rüdiger. Po golu v 64. minuti so znova zobe pokazali gostitelji. Najlepšo priložnost za izenačenje je v 78. minuti zapravil Michael Sollbauer, ki pa je iz ugodnega položaja nastreljal blok.

Chelsea se bo v naslednjem krogu pomeril s Sheffield Unitedom.