Chelsea zanesljivo odpravil Crystal Palace

Premier Liga 10. Apr 202120:23 0 komentarjev
Crystal Palace - Chelsea

V 32. kolu Premier lige je Chelsea na gostovanju premagal Crystal Palace s 4:1. Dva zadetka je dosegel Christian Pulisic.

Chelsea je srečanje v južnem Londonu v svoj prid odločil že v prve pol ure.

Vodilni zadetek za ekipo Thomasa Tuchela je v 8. minuti dosegel Kai Havertz, ki je z levico natančno meril v spodnji kot za 1:0.

Le dve minuti kasneje so gostje podvojili prednost. Tokrat je bil Havertz v vlogi podajalca, s težkega položaja pa je v polno zadel Christian Pulisic.

Po 30 minutah igre je Chelsea dosegel še tretji zadetek. V kazenski prostor je predložek poslal Mason Mount, v skoku pa je bil najvišji Kurt Zouma, ki je zatresel mrežo.

Chelsea je imel popolno premoč, saj Crystal Palace v prvi uri srečanja sploh ni uspel priti do strela na gol.

Domača ekipa je zadetek dosegla s svojim prvim (in tudi edinim) strelom na gol, v 63. minuti. Po predložku Jeffreyja Schluppa je z bližine z glavo v polno zadel Christian Benteke.

Če so obstajali kakšni dvomi o zmagovalcu, jih je Chelsea ovrgel v 78. minuti, ko je svoj drugi zadetek na tekmi dosegel Christian Pulisic in povišal na 4:1.

Chelsea je s 54 točkami na 4. mestu, Crystal Palace pa z 38-imi na 13.