Diogo Jota pokopal topničarje!

Premier Liga 3. Apr 202123:07 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Liverpoola so na tekmi 30. kroga angleške Premier lige prišli do zelo pomebne zmage proti Arsenalu. Redsi so na Emiratesu slavili s 3:0.

V prvem polčasu sta mreži na Emiratesu mirovali, v drugem delu igre pa so aktualni angleški prvaki pokazali rušilno moč.

Čeprav je Diogo Jota blestel v dresu portugalske reprezentance, ga Jurgen Klopp danes ni uvrstil v udarno enajsterico, a je bil kljub temu Jota nogometaš, ki je prevesil jeziček na tehtnici v prid Liverpoola. Portugalec je v igro vstopil v 61. minuti, le 3 minute kasneje pa je po predložku Alexandra-Arnolda z glavo premagal Lena in tako načel mrežo Arsenala.

V 68. minuti je Salah izkoristil napako Gabriela in tako iz strani stekel sam proti vratom Lena ter ga iznajdljivo premagal s težkega položaja. Egipčan je nemškemu vratarju poslal žogo med nogama in tako podvojil prednost Liverpoola. To je bil 18. zadetek Salaha v tej sezoni, s čimer je sedaj sam na vrhu premierligaške lestvice.

Salah je sicer danes zabeležil 150. premierligaški nastop. V tem tekmovanju je Egipčan pri 93 zadetkih.

V 82. minuti je Salah z desne strani v kazenskem prostoru Arsenala našel Maneja, ki si žoge ni uspel sprejeti, a na njegovo srečo je bil za njim Jota, ki je sprožil in dosegel drugi današnji gol in tako poskrbel za 3:0. Portugalec je dosegel že 4. gol proti Arsenalu.

Redsi so zabeležili najvišjo zmago na Emiratesu!

To je bila 14. zmaga Kloppove čete v tej sezoni. Liverpool je tako skočil na 5. mesto.