Dva gola Lingarda, kladiva boljša od lisic

Nogomet 11. Apr 202117:50 0 komentarjev
REUTERS/Justin Setterfield

Nogometaši West Hama so v 31. krogu angleške Premier lige doma vpisali novo zmago. Leicester so premagali z rezultatom 3:2.

Pri West Ham so zmago napovedali v 29. minuti z golom, ki ga je dosegel Jesse Lingard, ki od prestopa v londonski klub igra v odlični fromi.

Lingard dosegel tudi drugi zadetek za domače in sicer ob koncu prvega polčasa za vodstvo West Hama z 2:0.

Prvič v karieri je Lingard dosegel gol na štirih zaporednih tekmah. Po zgolj devetih nastopih za West Ham pa je izenačil svoj osebni strelski rekord v Premier ligi. Trenutno je nogometaš na posoji iz Manchester Uniteda pri osmih golih.

V drugem polčasu je domačim uspelo še dodatni povišati prednost na 3:0 potem, ko se je v 48. minuti za domače med strelce vpisal Jarrod Bowen. Asistent pri golu je bil Jesse Lingard.

Mreža gostov se je znova zatresla v 54. minuti, a je bil zadetek Isse Diopa zaradi prepovedanega položaja po posredovanju VAR-a razveljavljen.

Leicester je prvi gol na tekmi dosegel v 70. minuti, ko je Kelechi Iheanacho podajo Pereire pretvoril v zadetek.

Takoj, ko je sodnik pokazal, da je do konca tekme ostalo še šest minut dodatka je Leicester znižal na 3:2 – znova se je med strelce vpisal Iheanacho.

West Ham je na tekmi štirikrat streljal proti vratom nasprotnika. Vsi štirje streli pa so šli v okvir gola. Leicester na drugi strani je poskusil 12-krat, petkrat v okvir, a Lukasz Fabianski je tri strele gostov ubranil.

Leicester ostaja na tretjem mestu s 56 točkami. West Ham je zdaj na četrtem mestu z eno točko manj od njihovega današnjega nasprotnika. Chelsea je na petem mestu s točko zaostanka, Liverpool na šestem zaostaja za tri.

V naslednjem krogu Leicester čaka West Brom, West Ham pa Newcastle.