Klopp: Ni večjega motiva kot zmaga nad Unitedom

Nogomet 16. Jan 202120:26 0 komentarjev
Pool via REUTERS/Adam Davy

Menedžer Liverpoola Jurgen Klopp v tem trenutku ne razmišlja o prvem mestu na katerem je trenutno Manchester United. Želja je zgolj, da premaga tekmeca. Dvoboj, ki je na sporedu v nedeljo ob 17.30 si boste lahko V ŽIVO ogledali samo na Sportklubu!

Forma Manchester Uniteda napoveduje razburljiv boj za prvaka. Rdeči vragi na Anfield prihajajo kot vodilna ekipa Premier lige in s tremi točkami prednosti pred prvakom Liverpoolom. Z odličnimi rezultati so prehiteli redse na lestvici in so zdaj na čelu karavane v Premier ligi.

“Dobili so točke, ki so si jih zaslužili, mi svoje, sezono pa je še treba odigrati. Proti Unitedu igramo doma in želimo zmago. Zmaga proti Unitedu je že sam po sebi dovoljšen motiv. Dodatnega ni treba iskati,” poudarja Jurgen Klopp.

Liverpool je prvi klub v zgodovini Premier lige, ki je tri leta zapored božič pozdravil kot vodilna ekipa prvenstva. Ta položaj so si zdaj pokvarili s slabšimi rezultati zato sta ga glavna tekmeca United in City resno ogrozila. Potem pa so tu še Tottenham, Everton, Leicester

“Ne razmišljamo o drugih ekipah. Ne razmišljamo niti o tem kako izgleda trenutna lestvica. Mi samo poizkušamo zmagati na naših tekmah. In za kaj takega moramo biti na najvišji ravni. Še posebej proti Unitedu.”

Ko je govora o stanju v ekipi je Klopp dejal, da še ni povsem jasno kakšna je situacija. To se v prvi vrsti nanaša na Joela Matipa in možnosti, da bo za derbi pripravljen. Matip je bil zaradi poškodbe na stranskem tiru kar nekaj časa, na njegovem položaju pa ga je zamenjal kapetan Henderson.

“Matip je blizu. Ali je smiselno, da ga vržemo v igro po enem ali dveh treningih, ki jih sploh še ni naredil? Ne vem. Videti moramo kako bo treniral. Zagotovo imamo več možnosti. Hendo nam je pomemben na sredini igrišča zato moramo še videti kakšna je situacija. Nič še ni odločeno,” je poudaril nemški trener.

Pred derbijem na Anfieldu ima United na prvem mestu 36 točk, Liverpool je na drugem mestu s tremi točkami manj. Obe ekipi sta odigrali 17 tekem.

Veliki derbi angleške Premier lige si boste v nedeljo lahko V ŽIVO ogledali samo na Sportklubu!

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!