Klopp po porazu proti Chelseaju: Vse je odvisno od fantov

Nogomet 5. Mar 20219:50 0 komentarjev
Jürgen Klopp
Photo by Phil Noble - Pool/Getty Images

Menedžer Liverpoola Jürgen Klopp meni, da je derbi s Chelseajem odločil samo en moment. Nemec je prepričan, da se bodo aktualni angleški prvaki hitro pobrali in prekinili črno serijo v Premier ligi.

Redsi so v četrtek izgubili derbi 29. kroga. Chelsea je na Anfieldu slavil z 1:0, edini gol na tekmi pa je v 42. minuti dosegel Mason Mount.

Videli ste vse. Zares napeta tekma, veliko je bilo na kocki. Mi smo njih silili v napake, oni nas… Na koncu so oni izkoristili eno našo napako, nam pa to ni uspelo in to je to. Mason je dosegel zares lep gol, v obrambi bi morali pokazati več. Takšne stvari delajo razliko,” je po tekmi jasno povedal Klopp.

Liverpool je šele v 84. minuti prišel do svoje prvega in edinega strela v okvir vrat napsortnika. Aktualni prvaki so bili daleč pod svojim nivojem, v oči pa je zbodla zamenjava Mohameda Salaha sredi drugega polčasa.

V tistem trenutku je delovalo, da ima težave. Nisem želel tvegati. Odločitve sprejemam na način, da želim ekipi dati najboljše možno v danem trenutku,” je dodal Klopp.

Bo Klopp v zadnjem delu sezone dvignil formo Liverpoola?

Za Liverpool je bil to peti zaporedni poraz na Anfieldu v Premier ligi, kar je neslaven klubski rekord.

Moramo se boriti, da pridemo iz krize. Moramo biti močni, prepričan sem, da nam bo uspelo. Vse je odvisno od igralcev,” je sklenil Klopp.

Redsi bodo naslednjo tekmo odigrali 7. marca, ko jih čaka Fulham.