Leeds zanesljivo odpravil Southampton

Premier Liga 23. Feb 202121:15 0 komentarjev
Patrick Bamford

Nogometaši Leedsa so na zaostali tekmi 18. kola Premier lige na domačem igrišču s 3:0 premagali Southampton.

V prvem polčasu na Elland Roadu smo spremljali zanimivo in živahno srečanje s precej priložnostmi na obeh straneh.
Prvo lepo za Southampton je zamudil Nathan Trella, njegov strel je vratar Meslier ukrotil. V 33. minuti pa sporni trenutek. Diego Llorente je hotel priti do žoge, ampak sočasno podrl Nathana Tello. Sodnik Andre Marriner je dosodil enajstmetrovko, ampak po posredovanju VAR-a svojo odločitev spremenil.

FANTASTIČEN DRUGI POLČAS LEEDSA

V drugem delu je Leeds po le dobrih dveh minutah igre prišel do vodstva. Tyler Roberts je lepo našel Patricka Bamforda, ki je rutinirano zadel za 1:0. Za Bamforda je bil to že 13. zadetek sezone.
Domači do po zadetku prevzeli pobudo in si ustvarili še nekaj lepih priložnosti, prednost pa so podvojili v 78. minuti, ko je z roba kazenskega prostora s krasnim strelom zadel Stu Dallas.
Za končni izid, 3:0, je v 84. minuti poskrbel Raphinha, ki je fantastično zadel s prostega strela.

Leeds se je z zmago povzpel na 10. mesto pred Arsenal in Wolverhampton. Southampton, ki ni zmagal že osem tekem, pa ostaja na 14. mestu.
Nogometaši Leedsa so zmago posvetili babici Kalvina Phillipsa, “Babici Val”, ki je umrla prejšnji četrtek.