Leicester je izločil Manchester United iz FA pokala!

Premier Liga 21. Mar 202120:07 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Leicester Cityja so s 3:1 premagali rdeče vrage in se tako uvrstili v polfinale FA pokala. Lisice so se v to fazo tekmovanja uvrstile prvič po 39 letih.

Lisice so na svojem King Powerju povedle sredi prvega polčasa, ko je zadel Kelechi Iheanacho. Nigerijec je tako postal drugi tujec, ki je v dveh angleških pokalnih tekmovanjih (FA pokal in ligaški pokal) dosegel 20 golov. Poleg njega se lahko s tem dosežkom pohvali še Sergio Aguero (21 golov v omenjenih dveh tekmovanjih).

Manchester United je izenačil v 38. minuti. Nasprotnikovo mrežo je zatresel Mason Greenwood, ki je tako prekinil strelski post, ki je trajal kar 16 tekem. Pred tem je Anglež nazadnje zadel januarja proti Liverpoolu.

Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 1:1.

V drugem polčasu je Leicester City pokazal, da je upravičeno tako visoko na prvenstveni lestvici. Za ponovno vodstvo gostiteljev je v 52. minuti zadel Tielemans, za kočnih 3:1 pa je v 78. minuti poskrbel Ihenacho, ki je na zadnjih 4 tekmah kar osemkrat naposredno sodeloval pri zadetku.

Brendan Rodgers je danes stotič sedel na klopi Leicesterja. Njegovi varovanci so poskrbeli, da bo Severni Irec ta jubilej ohranil v zelo lepem spominu.

V polfinale najstarejšega klubskega tekmovanja so se uvrstili Manchester City, Southampton, Chelsea in Leicester.