Lepotica Lamele zaman: Topničarji vladarji severnega Londona

Nogomet 14. Mar 202119:55 0 komentarjev
Julian Finney/Getty Images

Nogometaši Arsenala so doma na derbiju severnega Londona v okviru 28. kroga Premier lige po preobratu z 2:1 premagali Tottenham.

Arsenal je do prve zmage po več kot dveh letih proti velikemu tekmecu prišel po debitantskem golu Martina Odegaarda v 44. in golom Alexandra Lacazetta iz enajstmetrovke v 64. minuti.

Spursi so sicer povedli prek Erika Lamele, ki je mrežo nasprotnika z mojstrskim golom zatresel v 33. minuti.

Isti nogometaš je v 76. minuti prejel drugi rumeni karton in Tottenham je na zelenici ostal le z deseterico nogometašev. Kljub temu je bila ekipa Joseja Mourinha v zaključku tekme precej bolj konkretna v napadu in bi se zato zlahka lahko izognila porazu.

Najlepšo priložnost za to je imel v 90. minuti Harry Kane, ki je iz prostega strela stresel vratnico nato pa je poizkus Davinsona Sancheza z golove črte rešil Gabriel.

Arsenal je z 41 točkami na 10. mestu. V naslednjem krogu se bodo 21. marca pomerili proti West Hamu. Tottenham je po treh zmagah v prvenstvu vpisal svoj prvi poraz. Zdaj so na sedmem mestu in pri 45 točkah. Pred njimi je 21. marca v Birminghamu dvoboj proti Aston Villi.