Liverpool je v krizi, Burnley do zmage na Anfieldu!

Nogomet 21. Jan 202123:04 0 komentarjev
Burnley, Liverpool, Wood
Flashscore.com

Burnley je na tekmi 18. kroga Premier lige šokiral Liverpool in na Anfieldu slavil z 1:0 ter še poglobil krizo varovancev Jürgena Kloppa.

Edini gol na tekmi je v 83. minuti dosegel Ashley Barnes, ki je uspešno izvedel 11-metrovko. Prekršek za najstrožjo kazen je storil vratar Liverpoola Alisson Becker.

Konec je neverjetnega niza neporaženosti Liverpoola na Anfieldu. Redsi so v Premier ligi doma izgubili prvič po 68 tekmah!

Redsi so sicer nastopili s premešano, a še vedno zelo močno enajsterico. V obrambi je tokrat namesto Hendersona ob Fabinha stopil povratnik po poškodbi Matip, na sredini igrišča pa je priložnost dobil Oxlade-Chamberlain.

Gostitelji so bili absolutno podjetnejši nasprotnik. Bitko posesti so dobili z 71:29 v odstotkih igralnega časa, v strelih pa je bilo kar 27:6. V oči znova bode neučinkovitost aktualni angleških prvakov, ki so v okvir sprožili samo šestkrat. Burnleyju je to uspelo štirikrat.

Burnley se je sicer znova izkazal za zelo čvrstega tekmeca, varovanci Seana Dycha pa so tokrat vseh 90 minut zares garali. V prvem delu je imel edino lepo priložnost za Liverpool Divock Origi, ki je od daleč zadel zunanji del vratnice. V drugem polčasu so gostitelji še dvakrat zapretili. V 51. minuti je po odbitku v kazenskem prostoru do strela prišel Trent Alexander-Arnold, a se je Nick Pope izkazal z noro obrambo, v 60. minuti pa je sprožil še Mohamed Salah, a se mreža gostov ni zatresla. V finišu tekme, po zaostanku, je Liverpool pritisnil, v 90. minuti pa je lepo priložnost zapravil Roberto Firmino, ki so ga gostje zaustavili s sijajnim blokom.

Za redse je to že peta tekma v Premier ligi brez zmage, Burnley pa je na Anfieldu prekinil serijo dveh porazov med angleško elito.

Liverpool že v nedeljo čaka nov zahteven preizkus. V 4. krogu FA pokala se bodo srečali z vodilno ekipo lige, Manchester Unitedom.