Man City z novo zmago na vrh

Premier Liga 20. Jan 202120:59 > 21:48 0 komentarjev
Man City - Aston Villa

Na preloženi tekmi 1. kola Premier lige sta se pomerila Manchester City in Aston Villa. City se je veselil šeste zaporedne zmage, izid je bil 2:0.

Ekipa Pepa Guardiole je v Premier ligi neporažena na zadnjih desetih tekmah, vse od 21. novembra, ko je izgubila proti Tottenhamu.

Na deževnem stadionu Etihad je imel prvo resno priložnost za Aston Villo Ross Barkley, ki si je ustvaril prostor in streljal po tleh, vendar je njegov poskus vratar Ederson ubranil.
Manchester City je imel v prvem polčasu precej več posesti žoge in si ustvarjal priložnosti, vendar so bili njihovi poskusi praviloma blokirani ali pa so leteli mimo vrat.
V drugem delu je najprej poskusil Ilkay Gündogan, ki je s prve streljal malo čez vrata. Nekaj minut kasneje je bil še bližje zadetku Joao Cancelo, ki je zadel prečko.
Brez priložnosti ni bila niti Aston Villa, v 68. minuti je z roba kazenskega prostora streljal Douglas Luiz, ampak znova se je izkazal Ederson.

ODLOČITEV V ZADNJIH 11 MINUTAH

City je do vodstva vendarle prišel v 79. minuti, ko je Rodri žogo prepustil Bernardu Silvi, ta pa je z močnim strelom z roba kazenskega prostora zatresel mrežo! Pravi čas za njegov prvi zadetek sezone v Premier ligi. Zadetek pa ni bil dosežen brez kontroverznosti, saj (pravilno) ni bil dosojen prepovedan položaj Rodriga na začetku akcije, kar je nemudoma razburilo domače navijače.

Sodnik Jonathan Moss je nato zaradi ugovarjanja trenerju gostov Deanu Smithu pokazal rdeči karton, City pa je zmago potrdil v 89. minuti.

Po poskusu Gabriela Jesusa z glavo je Matty Cash igral z roko in sodnik je dosodil najstrožjo kazen. Zanesljivi izvajalec je bil Ilkay Gündogan – 2:0. Emiliano Martinez je bil blizu, vendar je bil strel premočan.

City je streljal kar 28-krat in izvedel 16 kotov ter imel skoraj 70 odstotkov posesti žoge. Z zmago se je zavihtel na prvo mesto lestvice. Tako kot Leicester je zbral 38 točk, vendar odigral tekmo manj. Aston Villa po drugem zaporednem porazu ostaja na 10. mestu.