Manchester City in Leicester suvereno prišla do zmage

Premier Liga 3. Feb 202121:59 > 22:01 0 komentarjev
Pool/Getty Images

Manchester City in Leicester City sta brez večjih naporov prišla do zmage v 22. krogu angleške Premier lige. Meščani so na Turf Mooru slavili z 2:0, z identinčnim rezultatom so lisice dobile gostovanje pri Fulhamu.

Varovanci Pepa Guardiole so mrežo Burnleya zatresli že v 3. minuti, ko je v polno meril Gabriel Jesus. Za končnih 2:0 je v 38. minuti poskrbel Sterling.

Meščani so že na peti zaporedni prvenstveni tekmi ohranili mrežo nedotaknjeno, na zadnjih 12 tekmah v Premier ligi pa so prejeli le 2 gola.

To je bila osma zaporedna zmaga sinjemodrih v prvenstvu in trinajsta v vseh tekmovanjih.

City ima na vrhu Premier lige ob tekmi manj 3 točke prednosti pred mestnim rivalom Unitedom.

Leicester City je na Craven Cottageu z 2:0 premagal Fulham. Lisice so oba gola dosegle v 1. polčasu. Vodilnega v 17. minuti, ko je podajo Maddisona realiziral Iheanacho. Drugi gol je padel ob koncu prvega dela igre, v vlogi asistenta je bil ponovno Maddison, ki je tako vpisal sedmo podajo v sezoni, drugi gol v sezoni pa je dosegel branilec Justin.

Leicester je tako začasno skočil na 3. mesto in s tega položaja izrinil Liverpool.