Aston Villa do točke v 92. minuti

Nogomet 25. Apr 202118:28 > 22:04 0 komentarjev

Tekma 33. kroga angleške Premier lige med Leedsom in Manchester Unitedom se je končala brez zadetkov. Tudi med Aston Villo in West Bromom ni bilo zmagovalca.

Manchester United je bil na tekmi proti Leedsu boljši in podjetnejši tekmec, a v napadu premalo konkreten. Tekma je bila popolno nasprotje tega, kar v letošnji sezoni ponavadi ponujajo tekme Leedsa. V dosedanjih 33-ih krogih je na njihovih tekmah namreč padlo natanko 100 zadetkov.

Leeds United tako izjemno uspešno končuje zelo težak razpored tekem. Najprej so kljub igralcu manj premagali Manchester City, v začetku tedna so točko odvzeli Liverpoolu, sedaj še Manchester Unitedu. Pet krogov pred koncem se nahajajo na devetem mestu.

Manchester United je s točko samo še utrdil drugo mesto na lestvici. Za vodilnim Manchester Cityjem ima že deset točk zaostanka, prednost pred Leicesterjem pa je osem točk, Lisice imajo sicer odigrano tekmo manj.

Burnley razbil Wolverhampton

Precej presenetljiv je bil tudi prvi današnji obračun v angleški Premier ligi. Na stadionu Molineux je Wolverhampton gostil Burnley, ta pa je slavil s kar 4:0. Že v prvem polčasu je za goste hattrick dosegel Chris Wood, v 85. minuti je piko na i postavil Ashley Westwood.

Chris Wood je bil izjemno razpoložen. Foto: guliverimage

Wolverhampton nadaljuje s klavrno sezono. Trenutno imajo na svojem računu 41. točk ter zasedajo 12. mesto. Burnley, ki se še bori za obstanek, ima sedaj 5 točk manj, pomembna pa je predvsem prednost pred 18. mestom, ki vodi v drugo angleško ligo. Burnley je po današnji zmagi tako od Fulhama oddaljen 9 točk.

V Angliji danes poteka tudi finale Carabao pokala. Na londonskem Wembleyju se merita Manchester City in Tottenham.

Festival centralnih branilcev

Tekmo med Aston Villo in West Bromom so spremljale napake centralnih branilcev. Pri Aston Villi si je Tyrone Mings zabil avtogol, Ezri Konsa pa je napravil prekršen za enajstmetrovko. Enako je na drugi strani storil Semi Ajayi. V 92. minuti tekme pa je še en “štoper” West Broma, Kyle Bartley, z veliko napako podaril točko Aston Villi. Izkoristil jo je Keinan Davis.

West Brom tako ostaja daleč za mesti, ki zagotavljajo obstanek v ligi. Pet krogov pred koncem za 17. mestom zaostajajo 9 točk. Aston Villa s 45 točkami zaseda 11. mesto.