Nekdanji trener Liverpoola prvi v vrsti za Evertonov stolček

Nogomet 17. Jun 20219:26 0 komentarjev
Rafael Benitez je zapustil klop Evertona. Foto: Cal Sport Media via AP Images

Rafael Benitez je glavni kandidat za mesto glavnega trenerja angleškega Evertona. 61-letni Španec je nekdanji trener Evertonovega mestnega tekmeca Liverpoola.

Rafael Benitez je precej kontroverzna figura v Liverpoolu. Je namreč nekdanji trener rdečih iz mesta Beatlesov, Evertonovi navijači pa ga imajo vse prej kot radi. Leta 2011 je namreč dejal, da je Everton majhen klub. Za to opazko se je kasneje opravičil ter dejal, da bi sprejel ponudbo angleškega kluba, saj bi tako ostal bližje svoji družini.

Benitez je že večkrat poudaril, da obožuje mesto Liverpool in da bi se želel vrniti v Anglijo. Očitno bo prav Everton njegova naslednja stopnička v bogati trenerski karieri. Do sedaj je vodil že Valencio, Liverpool, Inter, Chelsea, Napoli in Newcastle, nazadnje pa je deloval na Kitajskem, kjer je bil trener ekipe Dalian Professional. Od januarja letos je brez službe.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!