Nič novega: Manchester City znova razbil tekmeca

Premier Liga 18. Feb 20210:06 0 komentarjev
Manchester City Mahrez
Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so dobili zaostalo tekmo 16. kroga angleške Premier lige, na Goodison Parku so s 3:1 premagali Everton.

Sinjemodri so povedli v 32. minuti. Nogometaši Evertona so bili dolgo časa stisnjeni pred svoja vrata in se krčevito branili. Po eni izmed odbitih žog karamel je do strela prišel Foden in tako premagal Jordana Pickforda, ki je danes po dolgem času dobil priložnost med vratnicama.

Liverpoolčani so izenačili le 5 minut kasneje. Digne je z leve strani sprožil proti vratom Edersona in zadel vratnico, od katere pa se je žoga odbila do Richarlisona, ki je, ne kriv ne dolžen, premagal rojaka v vratih Cityja in tako dosegel svoj 9. gol v tej sezoni.

Meščani so v 2. polčasu opravičili vlogo favorita. V 63. minuti se je pod izjemen zadetek podpisal Mahrez. Alžirec ze z roba kazenskega prostora odlično sprožil proti vratom tekmeca in Pickforda premagal s pomočjo njegove desne vratnice. Sinjemodri so zmago potrdili v 77. minuti. V polno je meril Bernardo Silva. Po strelu Portugalca bi moral Pickford bolje reagirati.

Pristaše ekipe iz Etihada lahko veseli dejstvo, da se je po poškodbi vrnil Kevin De Bruyne. Guardiola je Belgijcu namenil dobrih 10 minut igre.

Manchester City je prišel do 17. zaporedne zmage!