Nocoj na SK: nesojena ‘prebežnika’ Tottenham in Man City

Premier Liga 21. Apr 202112:20 0 komentarjev
Tottenham
Getty Images

Nocoj bomo na Sportklubu prenašali tekmi Premier lige Tottenham - Southampton (19.00) in Aston Villa - Manchester City (21.15).

Po burnih 48 urah se bosta danes na zelenice vrnili ekipi Tottenhama in Manchester Cityja, ki ju čakata obračuna 33. kola Premier lige.

Tottenham, ki je odpustil menedžerja Joseja Mourinha, bo pod vodstvom Ryana Masona gostil Southampton. Mason bo pri komaj 29 letih in 312 dneh postal najmlajši menedžer v Premier ligi.

Spursi, ki niso zmagali na zadnjih treh tekmah (2 neodločeni, 1 poraz), imajo za petim mestom, ki še vodi v evropske pokale, šest tekem pred koncem sezone 5 točk zaostanka, tako da nimajo prav veliko manevrskega prostora.

“Za zdaj je vse dobro. Vse se je zgodilo zelo hitro, ampak fantje so profesionalci. S številnimi se osebno poznam še iz igralskih dni. To je dobra ekipa fantov, hočejo delati in v zadnjih dveh dneh je bilo vse pozitivno,” je pred svojo prvo tekmo na čelu Tottenhama povedal Ryan Mason.

Drugi nesojeni član hitro propadle Superlige Manchester City se odpravlja na gostovanje v Birmingham k Aston Villi. City ima na vrhu lestvice sicer 8 točk prednosti pred mestnim tekmecem Unitedom, vendar si spodrsljajev, kot je bil zadnji proti Leedsu (1:2), ne sme več privoščiti.

Menedžer Pep Guardiola je pred tekmo povedal: “Prepričan sem, da bodo igralci pripravljeni, kot so vedno. V tem poslu so najbolj pošteni in najboljši igralci. Ostali… Edini, ki jim lahko zaupamo, da nas bodo razveseljevali, so igralci. Še vedno je to posel, ampak v njem je precej čustev.”

PREBERITE TUDI

City je zelo blizu tretjega naslova v zadnjih štirih sezonah in zmaga v Birminghamu bi ga popeljala še korak bliže. “Na šestih tekmah moramo zbrati 11 točk. Z igralci sem se pogovoril, med seboj so se pogovorili. Pred nami je šest pomembnih tednov in za to smo igralci celo sezono. Zdaj ne bomo izgubili fokusa,” je zaključil Pep.

Srečanji Tottenham – Southampton (19.00) in Aston Villa – Manchester City (21.15) si boste lahko ogledali v neposrednih prenosih na programu SK1.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!