Padla tudi Aston Villa, United drži stik z Liverpoolom

Nogomet 1. Jan 202123:04 > 23:21 0 komentarjev
Pool via REUTERS CARL RECINE

Nogometaši Manchester Uniteda so na tekmi 17. kroga v angleški Premier ligi z 2:1 premagali Aston Villo. Za rdeče vrage sta zadela Anthony Martial in Bruno Fernandes, pri gostih je bil natančen Bertrand Traore. Rdeči vragi so zdaj na vrhu lestvice poravnani z Liverpoolom. Obe moštvi imata po 16 tekem ter 33 točk. Villa na drugi strani je s 26 točkami na 15 tekmah na 6. mestu.

Manchester United je do zmage na Old Traffordu prišel po zaslugi gola Anthonya Martiala v 40. in Bruna Fernandesa iz enajstmetrovke v 61. minuti. Edini strelec za goste iz Birminghama je bil v 58. minuti Bertrand Traore.

United je bil nevarnejši tekmec na začetku tekma, a je do prvega gola prišel šele ob koncu polčasa. Podal je Aaron Wan-Bissaka, Martial pa je z glavo žogo poslal v mrežo. Francoz bi lahko do zadetka prišel že prej, a je razpoloženi vratar gostov Emiliano Martinez sijajno ustavil njegov strel, ki je bil sprožen znotraj kazenskega prostora.

Villa je bolje odprla drugi polčas. Dober poizkusi Ollija Watkinsa je ubranil David de Gea, ki pa kasneje vendarle ni uspel rešiti svoje ekipe. Jack Grealish je mojstrsko našel Traoerja, ki je nato tudi rutinsko poslal žogo v mrežo domačih.

Le tri minute so bile potrebne, da je gostitelj znova prišel do prednosti. Douglas Luiz je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Paulom Pogbajem, sodnik Michael Oliver je pokazal na belo točko, Bruno Fernandes pa je dosegel zadetek in rdečim vragom prinesel vse tri točke.

Do konca je bilo na obeh straneh še nekaj priložnosti, a sta z obrambami izstopala vratarja Emiliano Martinez in David de Gea. V zadnjih trenutkih srečanja je z drsečim štartom zadetek gostom preprečil Eric Bailly.

Ekipa Oleja Gunnarja Solskjaerja bo v naslednjem krogu 12. januarja gostovala pri Burnleyu. Ekipa, ki jo vodi Dean Smith pa dan kasneje gosti Tottenham.