Piše se nova pravljica: Leicester je vodilna ekipa PL

Premier Liga 19. Jan 202123:19 > 23:28 0 komentarjev
Reuters/Michael Regan

Nogometaši Leicester Cityja so na svojem King Powerju z 2:0 premagali Chelsea in se tako zavihteli na vrh lestvice.

Varovanci Brandana Rodgersa so zagrabili priložnost, ki se jim je ponudila in tako skočili na vrh angleške Premier lige.

Lisice so povedle že v 6. minuti srečanja, ko se je prostor za strel po povratni podaji odprl Barnesu, a je slednji žogo povsem zgrešil. Okroglo usnje je tako prišlo do Ndidija, ki je bil postavljen za napadalcem Leicesterja. Nigerijec je nato s kakšnih 20 metrov z levico fantastično sprožil in s pomočjo desne vratnice premagal Mendyja. Pohvaliti moramo tudi Evansa, ki se je moral v zelo kratkem razmaku konkretno skloniti, da ne bi blokiral strela svojega soigralca.

Nekaj minut po vodilnem zadetku je James Maddison sprožil s precejšnje razdalje in zatresel prečko Mendyja, ki je žogo po strelu Angleža pospremil le s pogledom.

V 39. minuti je Evans na robu kazenskega prostora podrl Pulišića in Pawson je pokazal na belo točko. Šele po ogledu VARa je postalo jasno, da je bil prekršek nad Američanom napravljen izven kazenskega prostora. Mason Mount je nato iz ugodnega položaja sprožil visoko prek vrat.

Le minuto kasneje so domači podvojili prednost. Albrighton je izkoristil slabo postavitev branilcev Chelseaja in s precejšnje oddaljenosti odlično asistiral Maddisonu, ki je ob zaključku ohranil mirne živce in žogo plasiral mimo Senegalca v vratih Londončanov. Maddison je tako prvič v karieri zabil na 3. zaporedni tekmi v Premier ligi.

V drugem polčasu je imel Chelsea pobudo, a najlepše priložnosti so imeli gostitelji. Nevarno so zapretili Vardy, Tielemans in Justin. Albrighton je dosegel gol, a je bil zaradi “ofsajda” razveljavljen.

10 minut pred koncem tekme je za povišan utrip navijačev Leicesterja poskrbel Timo Werner, ki je premagal danes odličnega Schmeichela, a je stranska sodnica Sian Massey takoj dvignila zastavico. Videotehnologija je potrdila, da se 35-letnica ni zmotila.

Leicester je tako slavil z 2:0. Lisice so 7. v letošnji sezoni ohranile mrežo nedotaknjeno, varovancem Lamparda pa se je že 5. pripetilo, da niso našli poti do nasprotnikovih vrat.

To je bila 12. zmaga lisic v letošnji sezoni, 5. na King Powerju.

Rodgersova četa je tako United izrinila s 1. mesta na prvenstveni lestvici. Po 19 odigranih tekma ima Leicester 39 točk.

Chelsea je trenutno na zanj zelo skromnem 8. mestu.