Pogba izstrelil United na vrh, zmaga tudi za Everton

Nogomet 12. Jan 202123:44 0 komentarjev
REUTERS/CLive Brunskill

Nogometaši Manchester Uniteda so na preloženi tekmi prvega kroga Premier lige pri Burnleyu slavili z 1:0 in se pred velikim derbijem z Liverpoolom prebili na vrh lestvice.

Manj kot pol ure igre je minilo v prvem polčasu, ko smo imeli prvo dvomljivo situacijo. Glavni sodnik Kevin Friend si je ogledal video, se vrnil, se posvetoval s kolegi iz sobe za VAR in se na koncu odločil, da bo Luke Shaw prejel zgolj rumeni karton.

V 37. minuti je za United zadetek dosegel Harry Maguire, a je bil le-ta razveljavljen, ker je bil pred tem storjen prekršek Angleža.

Rdeči vragi so lomili nasprotnika, poizkušali, napadali, streljali kar enajstkrat proti vratom od tega šest v okvir gola in naposled le prišli do gola. V 71. minuti je z roba kazenskega prostora udaril Paul Pogba in zatresel doma domačo mrežo za 1:0.

Burnley je imel v samem zaključku tekme tri lepe priložnosti za zadetek, prav tako pa je imel delo glavni sodnik Kevin Friend, ki je v eni izmed situacij preverjal ali je šlo morebiti za enajstmetrovko. Na koncu je ekipa, ki jo vodi Ole Gunnar Solskjaer ubranila tri točke.

Everton v gosteh slavil proti Wolverhamptonu (2:1)

V prvih 15 minutah je bilo izjemno razburljivo. Everton je po šestih minutah igre vodil z zadetkom Alexa Iwobija, osem minut kasneje pa je za izenačenje poskrbel Ruben Neves.

Odločilni gol na tekmi je padel v 77. minuti, ko je branilec Michael Keane prinesel zmago karamelam.

Wolverhampton je padel na 14. mesto in je pri 22 točkah. Everton se je prebil na četrto mesto in ima s tekmo manj štiri točke zaostanka za vodilnim Manchester Unitedom.