SENZACIJA – Crowley iz FA pokala izločil Leeds

Nogomet 10. Jan 202117:42 > 19:13
Printscreen
Printscreen

Prve nedeljske tekme tretjega kroga FA pokala, ki ga lahko spremljate na programih Sportkluba so prinesle še eno veliko presenečenje - Crawley Town se je uvrstil v 4. krog.

Četrtoligaš Crowley Town je prepričljivo s 3:0 slavil proti Leeds Unitedu in se uvrstil v četrti krog FA pokala.

Res da je Leeds igral z zelo spremenjeno postavo, a malo verjetno je, da se bo ekipa, ki igra v četrti ligi ozirala na to dejstvo.

Na prvi zadetek se je čakalo do 50. minute. Nato pa se je med strelce vpisal Nick Tsaroulla. Zgolj tri minute kasneje je bilo 2:0 potem, ko je zadetek dosegel še Ashley Nadesan. Za končnih 3:0 se je med strelce vpisal Jordan Tunniclifffe.

Crowley se je tako prvič po letu 2013 uvrstil v četrti krog tega tekmovanja. Najboljšo uvrstitev so imeli v leti 2011 in 2013, ko so prišli do petega kroga, a nato izpadli proti Manchester Unitedu oziroma Readingu. Leeds je v tretjem krogu FA pokala izpadel že četrto leto zapored.

Manchester City je rutinsko opravil nalogo proti Birminghamu in slavil s 3:0.

Na tekmi je bilo vse rešeno pravzaprav že po pol ure igre. V osmi in 15. minuti je mrežo Birminghama zatresel Bernardo Silva, tretji zadetek na tekmi pa je dosegel Phil Foden. Zadetek Riyada Mahreza v 61. minuti je bil zaradi prepovedanega položaja in po ogledu VAR razveljavljen.

Do zmage so prišli tudi nogometaši Chelseaja. S 4:0 so premagali Morecambe. V prvem polčasu sta bila strelca Mason Mount in Timo Werner, v drugem pa Callum Hudson-Odoi in Kai Havertz.

Barnsley je z zadetkom Michala Helika v 59. minuti in Cauleya Woodrowa ob koncu srečanja iz enajstmetrovke z 2:0 premagal Tranmere Rovers. Bristol City je bil z 2:1 boljši od Portsmoutha.

Cheltenham je po preobratu z 2:1 premagal Mansfield. Gostje so povedli v 3. minuti prek McLaughlina. Domači so izenačili v 73. minuti, ko je zadetek dosegel Alfie May. Po rednem delu nismo dobili zmagovalca zato je šla tekma v podaljške. V 110. minuti je bil nato mož odločitve Will Boyle.